dom

Prosimy Państwa o wsparcie charytatywnego dzieła, które daje ubogim dzieciom w Kolumbii lepszy start w dorosłe życie, wolne od narkotyków i nadużyć ze strony dorosłych.

Dom im. Jana Pawła II dla dzieci z ubogich kolumbijskich rodzin został założony w 2005 roku w Bello w Kolumbii, jako żywy pomnik po pontyfikacie papieża Polaka. Każdego roku przyjmuje on na wychowanie i edukację około 20 dzieci, które normalnie nie miałyby szansy na edukację i lepsze życie.

Casa Hogar funkcjonuje na zasadzie internatu. W języku hiszpańskim Casa Hogar oznacza Ognisko domowe. Życie codzienne w domu opieki Casa Hogar podobne jest do atmosfery domu rodzinnego. Program dnia stworzyli wspólnie mieszkańcy domu. Wychowankowie wspólnie chodzą do szkoły, kościoła, na basen, odrabiają lekcje, jedzą śniadanie, obiad i kolację, spędzają czas wolny na zabawie i grze w piłkę nożną.

Do Casa Hogar przyjmowane są dzieci z rodzin skrajnie ubogich. Warunkiem przyjęcia jest  trudna sytuacja ekonomiczna lub niebezpieczenstwo znalazienia sie na ulicy. W ośrodku mogą mieszkać do matury i usamodzielnienia się. Mieszkańcy Domu Casa Hogar mają zapewnione ubezpieczenie, opiekę lekarza i psychologa. Dom został wpisany w rejestr instytucji charytatywnych działających w Kolumbii.

Dom im. Jana Pawła II w Bello jest instytucją charytatywną, utrzymuje się z datków ofiarodawców. W imieniu dzieci z Bello i księży Pallotynów z Kolumbii prosimy o wsparcie finansowe.

Wspomóż Casa Hogar jednorazową wpłatą:osucha 313
osucha111 058
osucha111 437
SAMSUNG DIGITAL CAMERA
P1110687
P1110688
 SONY DSC
SONY DSC
 osucha 309