Pallotyński Wolontariat Misyjny to grupa entuzjastów, którym nie są obojętne losy innych ludzi. Są otwarci i gotowi dzielić się swoim czasem i energią. Początkowo funkcjonował przy Sekretariacie Misyjnym Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Fundacja Salvatti.pl przejęła pieczę nad tym dziełem od momentu swego powstania w 2008 r. Zadaniem osób wchodzących w skład wolontariatu jest promocja dzieła misyjnego Kościoła, organizacja zbiórek, pikników, festynów charytatywnych na rzecz osób potrzebujących z różnych regionów świata, wsparcie modlitewne misjonarzy, formacja misyjna oraz wyjazdy wolontariatu misyjnego poza granice Polski w celu wsparcia pracy polskich misjonarzy.
Struktura i warunki uczestnictwa
W skład Pallotyńskiego Wolontariatu Misyjnego Fundacji Salvatti.pl wchodzą ludzie w różnym wieku studenci, dorośli, również osoby starsze. Najważniejszym kryterium wobec wolontariuszy jest ukończenie 18 roku życia oraz żywe zainteresowanie tematem misji, chęci pomocy drugiemu człowiekowi i aktywnego uczestnictwa w spotkaniach, wydarzeniach służących formacji misyjnej wolontariuszy i przygotowaniu do wyjazdów zagranicznych. Na chwilę obecną wolontariat zrzesza 40 aktywnych członków i ok. 300 sympatyków z całej Polski.
Spotkania Pallotyńskiego Wolontariatu Misyjnego Salvatti.pl

Wolontariusze o spotkaniach dowiadują się drogą mailową. Spotkania odbywają się zwykle cztery razy do roku za każdym razem w innym regionie Polski (dotychczas Ząbki, Kielce i Wadowice). W ramach spotkania – obozu formacyjnego wchodzi część edukacyjna poświęcona zagadnieniom prowadzenia zajęć, warsztatów gier z zakresu animacji misyjnej w Polsce i za granicą, część formacji duchowej wolontariuszy powiązana z mszą świętą, oraz spotkanie z zaproszonym gościem specjalnym. Podczas spotkań formacyjnych panuje luźna atmosfera sprzyjająca wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów. W ramach spotkań informujemy wolontariuszy o nowych projektach i działaniach Fundacji Salvatti.pl w które wolontariusze mogą wziąć udział.

Co możemy robić razem?

Pallotyński Wolontariat Misyjny uczy młodych ludzi na temat ciekawych zagadnień z zakresu religii, kultury, kuchni krajów w których pracują polscy misjonarze, pozwala zapoznać się ze stanowiskami i poglądami oraz doświadczeniami ludzi z krajów misyjnych. Na spotkania wolontariatu zapraszani są Afrykańczycy, Azjaci, misjonarze i naukowcy. Podczas debat publicznych organizowanych przez naszą fundację możecie się zapoznać z ciekawymi zagadnieniami aktualnych problemów globalnych.

Przez cały rok wolontariusze mają okazję włączać się w różnego rodzaju akcje które organizujemy na terenie Polski i za granicą. Do najciekawszych należy wakacyjne wyjazdy wolontariatu w ramach projektów do pomocy polskim misjonarzom (czytaj: Wakacyjny wolontariat misyjny).

Jak się zaangażować?

Wszystkich zainteresowanych współpracą i włączeniem się w wolontariat zachęcamy do wypełnienia formularza,,Dołącz do nas” oraz zapisania się na newslettera, który poinformuje Was o najciekawszych inicjatywach, które podejmuje nasza Fundacja. Do dyskusji i wymiany zdań na bieżące tematy zapraszamy na facebooka oraz kontaktu poprzez adres mailowy: salvatti@salvatti.pl

Wyjazdy wakacyjne

W czasie wakacji wolontariusze mają możliwośc wyjazdu do innych krajów, by tam pomagac polskim misjonarzom w ich pracy ewangelizacyjnej. W dużej mierze ta pomoc ogranicza się do pomocy w sferze socjalnej, czyli prowadzenia zajęć dla dzieci, prowadzenia obozów, opieki nad starszymi osobami, jak równiez wykonywaniem innych prac, na które jest zapotrzebowanie. Wyjazd trwa minimum jeden miesiąc. Wolontariusz sam opłaca sobie podróż i ubiezpieczenie. Na miejscu ma zapewnione mieszkanie i wyżywienie. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w wakacyjnym wyjeździe jest tygodniowy obóz formacyjny. Wszystkich serdecznie zapraszamy do współpracy !!!

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl
ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki

tel. (022) 77 15 165, kom. 602 336 106 (ks. Jerzy Limanówka SAC) , salvatti@salvatti.pl