Burkina Faso

Pomóż Pallotynom zbudować w Burkina Faso

 

SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 

Ono doda otuchy mieszkańcom. Każda ofiara wspomaga realizację celu!

Miosierdzie Boże

najpewniejsza droga pojednania i pokoju na świecie

Burkina Faso

Kraj wielu kultur i problemów

Azell jest jednym z tysięcy dzieci, które musiały uciekać z północy kraju, z terenu walk różnych uzbrojonych grup przenikających do Burkina Faso z Mali i Nigru. Wraz z rodziną znalazła tymczasowe schronienie na obrzeżach stolicy kraju – Wagadugu, na terenie parafii prowadzonej przez pallotynów. Dzięki ich pomocy nie jest głodna. Jednak nie chodzi do szkoły a tym samym w przyszłości jest skazana na wykonywanie mało wykwalifikowanej pracy.

 

Pallotyni mają świadomość, że problemy kraju muszą rozwiązywać w duchu Św. Jana Pawła II, który mówił: „tam gdzie giną niewinni ludzie; tam gdzie dominuje nienawiść i chęć zemsty, tam gdzie wojna przynosi cierpienie i śmierć niewinnych … tam gdzie brakuje poszanowania życia i godności ludzkiej, potrzeba miłości miłosiernej Boga” (JP II Łagiewniki 2002.)

"Ludzkość nie znajdzie pokoju, dopóki nie zwróci się z ufonością do mojego miłosierdzia"

Dzienniczek siostry Faustyny N° 300

Projekt Sanktuarium Mołosierdzia Bożego

TANWAKA, Burkuna Faso

Na obrzeżach stolicy kraju Wagadugu, w Tanwaka, pallotyni budują Centrum Miłosierdzia Bożego. Koncepcja układu Sanktuarium oparta jest Obrazie Jezusa Miłosiernego. W środkowej części terenu, w samym Sercu Pana Jezusa będzie umieszczony krzyż na wzgórzu. W promieniach łask wychodzących z Serca Jezusa będą umieszczone miejsca dla modlących się. W miejscu błogosławiącej ręki Jezusa powstanie kościół – miejsce, którego rozchodzi się błogosławieństwo. Do krzyża prowadza stacje drogi krzyżowej a pod monumentalnym krzyżem będzie kaplica stałej adoracji.

 

Pallotyni do Wagadugu przybyli 4 lata temu objęli parafię św. Faustyny. Od samego początku wprowadzili nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które przychodzi coraz więcej osób.

"Sztuka miłosierdzia polega na wyciąganiu dobra z doznanego zła"

Jan Paweł II

Przekaż dowolną ofiarę już dziś

 

ALBUM 'PONTIFEX MAXIMUS’ W PREZENCIE

 

Kwota nie jest istotna. Każda ofiara wspomaga realizację celu!

Jacek Moskwa, korespondent z Rzymu i Watykanu w latach 1990 – 2005 opisał pontyfikat Jana Pawła II w konwencji 25 tajemnic – osobistych, publicznych i wiekuistych. Zatem album nie jest ani biografią Papieża, ani kroniką pontyfikatu. Kardynał Zenon Grocholewski tak we wstępie przedstawił tę książkę: Opracowanie pana Jacka Moskwy, przeplatane wymownymi zdjęciami , zaprasza do spojrzenia na Jana Pawła II poprzez „tajemnice” jego osobowości i prężnej działalności apostolskiej. Wyraża ono zarówno podziw dal omawianej postaci, jak też uwypukla fakt, że nie jest rzeczą łatwą zrozumieć i w pełni przedstawić, kim naprawdę jest Jan Paweł II i jaką rolę odgrywa on we współczesnym świecie. Pozostaje więc świadomość, że to, co zostało napisane nie jest naświetleniem do końca, ale raczej pobudką lub też otwarciem przestrzeni do dalszej refleksji

[]
1 Step 1
Aby otrzymać album wypełnij poniższy formularz. Jeśli nie chcesz albumu, przejdź od razu do płatności

Najdogodniejszy paczkomat wybierz stąd https://tiny.pl/98nrt

Jeśli pole pozostanie puste, album prześlemy kurierem.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder