O nas

Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATTI.PL 

 

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl szybko stała się jedną z najbardziej znanych organizacji pozarządowych działających w ramach Kościoła katolickiego. Obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej regionów świata, nękanych przez ubóstwo, wojny i klęski żywiołowe.

 

 

Zdobywa fundusze na funkcjonowanie domu dla dzieci ulicy w Kolumbii – „Casa Hogar”. Prowadzi akcje fundraisingowe, z których fundusze przeznacza na dożywianie dzieci w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga i Kamerunie. Wspomaga także funkcjonowanie ośrodków zdrowia w tych krajach, zdobywając fundusze na leki i sprzęt medyczny. Wspomaga finansowanie edukacji pallotyńskich kleryków w Afryce. Angażuje się w budowę nowych obiektów duszpasterskich, edukacyjnych i medycznych. Wspomaga m. in. budowę oddziału położniczego w Kigali – Gikondo w Rwandzie.

Ideą Fundacji jest pozyskiwanie funduszy nie tylko w kręgach Kościoła, ale również poza nim, by angażować wszystkich ludzi dobrej woli. Organizuje zbiórki w supermarketach. Pojawia się ze swoim stoiskiem na festynach. Zamieszcza ogłoszenia reklamowe w mediach, współpracuje z biznesem w ramach CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

 

Fundacja nie chodzi utartymi szlakami, ale przeciera nowe, starając się odczytywać znaki czasu, które na terenach misyjnych rysują się szczególnie wyraźnie. Zgodnie z tą ideą, promuje nowy styl pomagania Afryce – nie poprzez rozdawnictwo dóbr, ale przez wspieranie współpracy gospodarczej z Czarnym Lądem. Dzięki relacjom z misjonarzami oraz światem dyplomatycznym i biznesowym Fundacja pomaga w organizowaniu misji gospodarczych do krajów afrykańskich, przygotowywaniu spotkań B2B oraz w poszukiwaniu lokalnych partnerów dla polskich przedsiębiorców, szczególnie w Rwandzie, D.R. Kongo, Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Otworzyła także sklep charytatywny „AMAKURU” przy al. Solidarności 101 w Warszawie, z którego dochód przeznacza na wspieranie projektów misyjnych.

 

By promować swoją działalność Fundacja wykorzystuje najnowsze technologie komunikacyjne. Jest obecna na portalach społecznościowych i w internecie. Posiada stronę internetową www.salvatti.pl. Działa na Facebooku. By zdobywać fundusze na pomoc misjom Fundacja prowadzi działalność wydawniczą oraz dom mediowy, w ramach którego przygotowuje kampanie reklamowe dla klientów komercyjnych, a ci reklamując się – pomagają innym.
Ważną gałęzią działalności Fundacji jest edukacja globalna i promowanie tematyki misyjnej. W tym celu co miesiąc organizowane są debaty misyjne, które odbywają się na Pierwszym Piętrze Centrum Myśli Jana Pawła II, konferencje tematyczne i sympozja naukowe.

 

 

Fundacja współpracuje także ze szkołami, szczególnie w zakresie pomocy Afryce. Sztandarową inicjatywą jest akcja „HOBE”, w ramach której młodzież szkolna poprzez organizowanie festynów i kiermaszów zbiera fundusze na prenumeratę czasopisma dla dzieci w Rwandzie, przyczyniając się w ten sposób do walki z analfabetyzmem. Uczniowie szkół zbierają także na rzecz Fundacji znaczki pocztowe i używane telefony komórkowe, z których dochód również wspiera działalność misyjną.

 

 

Wokół Fundacji koncentruje się coraz większe grono wolontariuszy, którzy uczestniczą w kursach, przygotowujących ich do wyjazdu na misje. Z naszymi darczyńcami komunikujemy się dzięki GetResponse

 

Fundacja posiada także status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu może korzystać z odpisu 1 procent podatku na rzecz misji. KRS, którym posługuje się Fundacja to: 0000 309 499.

 

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki

 

Numer rachunku/konta:

Bank PKO BP Oddział 4 w Warszawie,

65 1020 1042 0000 8602 0187 3256

Bank Pekao SA – Centrala
44 1240 1095 1111 0010 3468 8020

Bank PKO BP Oddział 4 w Warszawie
NIP: 125-15-01-220

REGON: 141501690

KRS: 0000 309 499