Akcja busik

Dzieci z Masaka w Rwandzie czy w słońcu czy w deszczu, codziennie wędrują pieszo do szkoły. Wiele kilometrów. Do tego, prawie wszystkie, które wracają ze szkoły, muszą przynieść w plastikowym kanistrze wodę dla rodziny. Zamiast książek, niosą więc na głowie 10- litrowy baniak. Pochodzą z biednych rodzin, czasami to pół-sieroty i sieroty, które mieszkają w małych szałasach – mówi siostra Marta Litawa, pallotynka misjonarka, odpowiedzialna za szkołę w Masaka w Rwandzie. W ostatnim roku zorganizowałyśmy kilka rowerów, na których dzieci z wiosek były przywożone. Niestety, to bardzo niebezpieczne. Niedawno Brave i Benito z II klasy, wiezieni na rowerach, ulegli wypadkowi, gdyż gliniaste drogi po deszczu są bardzo śliskie. Na szczęście powoli wracają do zdrowia – dodaje pallotynka.

Prezent na Boże Narodzenie! 

W tym roku na Boże Narodzenie chcemy sprawić wielki prezent dzieciom z Masaka, zakupić im minibusa – mówi Monika Mostowska z Fundacji Salvatti.pl. Dwudziestoosobowy minibusem można by dowozić maluchy do szkoły. Busik mógłby robić trzy kursy dziennie w każdą stronę, dowożąc około 60 dzieci. Byłby także dużym ułatwieniem w zaopatrzeniu szkoły w przybory szkolne, środki higieniczne, a także mąkę kukurydzianą, soję, sorgo, cukier i mleko – by zapewnić dzieciom gorący posiłek – nierzadko jedyny, jaki spożywają w ciągu dnia. Jego koszt wynosi  30 000 euro. Chcemy im pomóc najszybciej, jak się da. Dlatego prosimy o wsparcie „Akcji busik”. 

Jak się włączyć? 

Można tego dokonać robiąc świąteczne zakupy w sklepie charytatywnym AMAKURU. Kupując pyszną afrykańską kawę czy bożonarodzeniową kartkę z liści bananowca naprawdę pomagasz. Zapraszamy! Amakuru, Al. Solidarności 101 w Warszawie (najbliższe przystanki: Metro Ratusz Arsenał i Kino Femina). Czynne od pon do pt 10-18 i sob 10-14.

Chcesz pomóc teraz?

Skorzystaj z formularza i dokonaj wpłaty. Z całego serca dziękujemy! 

Kontakt dla mediów:

ks. Jerzy Limanówka, prezes Salvatti.pl, 602 336 106

Monika Mostowska, wiceprezes Salvatti.pl, 698 815 636

salvatti_plakat_busik