Daria tylko w Casa Hogar się uśmiecha

Dziewięcioletnia Daria z Medellin w Kolumbii została porzucona przez rodziców. Potrzebuje naszego wsparcia, by nie znaleźć się na ulicy, nie stać się ofiarą dilerów narkotyków i handlu ludźmi.

Codzienność maluchów 

W Kolumbii „kwitnie” prostytucja i handel narkotykami. Dzieci w drodze do szkoły omijają sterty śmieci, leżących na ziemi narkomanów i domy publiczne. Dla nich szansą na normalne życie, na to by nie znaleźć się na ulicy, nie stać się ofiarą dilerów narkotyków i handlu ludźmi jest Casa Hogar.

Historia Darii

Kiedy Daria miała dwa lata została porzucona przez rodziców i znalazła się pod opieką cioci i jej partnera. Wujostwo nie interesuje się Darią, ani jej siostrą. Dziewczynki od siedmiu lat mieszkają w komórce obok mieszkania wujostwa. Śpią na podłodze, gdyż w pomieszczeniu nie ma łóżek, ani żadnych mebli.

Ognisko domowe

Dom dziecka im. Jana Pawła II dla dzieci z ubogich kolumbijskich rodzin, czyli Casa Hogar, został założony w 2005 roku w Bello w Kolumbii. Każdego roku przyjmuje na wychowanie i edukację około 20 dzieci, które mogą mieszkać tu do matury i usamodzielnienia się.  Dom dziecka prowadzony przez księży pallotynów nie otrzymuje od rządu Kolumbii żadnego wsparcia, toteż z działalności siedem dni w tygodniu musi poprzestać na pięciu. Co będzie dalej?

Zobacz galerię zdjęć z Casa Hogar. 

Serdecznie prosimy o wsparcie finansowe.

Wspomóż Casa Hogar:

Wpisz kwotę, którą chcesz przekazać na cel. Aby przekazać darowiznę kartą kredytową wybierz w następnym kroku opcję PayPal.

 

Dodaj komentarz