Havana

Kuba

Kuba to państwo wyspiarskie w Ameryce Południowej, republika socjalistyczna. Jest największym krajem na Karaibach. Stolicą jest Hawana. Przez lata odizolowany przez rewolucję Che Guevary i Fidela Castro, teraz coraz bardziej otwiera się na świat. Jednak podziwiane przez turystów białe plaże, koralowe wyspy i aromatyczne cygara to tylko część prawdy o wyspie. Socjalistyczny reżim doprowadził do ubóstwa i tragedii wielu rodzin. Ubóstwo i niedożywienie to główne problemy, którym staramy się skutecznie zaradzić.

Kuba to kraj zmęczony komunistyczną dyktaturą. Dla ludzi ważne jest to, że świat o nich pamięta. Misjonarze – księża pallotyni pracują tam od 2006 roku. Wspieramy ich działania społeczne, skierowane do ubogich, a takich jest w społeczeństwie Kuby bez liku.

 

Wolontariusze Fundacji Salvatti.pl podczas wyjazdów wolontariackich odwiedzają chorych i ubogich. Organizują zajęcia edukacyjne dla dzieci. Pokazują im, że jest inny świat, nie tylko ubóstwa i patologii, ale świat wartości, dobra i piękna. Organizujemy dla dzieci wakacyjne wyjazdy, wycieczki, zabawy. Pomagamy im poszerzać perspektywę patrzenia na świat, by miały piękne marzenia i w przyszłości mogły je spełniać.