Kamerun leży w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Nigerią, Czadem, Republiką Środkowoafrykańską, Kongiem, Gabonem i Gwineą Równikową. Kraj obfituje w bogactwa naturalne, ale z powodu polityki międzynarodowej i działań rabunkowych, mieszkańcy kraju nie czerpią z tego zysków. Większość ludzi bieduje. Problemy, z którymi stykają się dzieci to nie tylko niedożywienie, ale  – co zatrważające – handel „żywym towarem”, przymusowa praca i prostytucja nieletnich. Według prawa dzieci mogą być zatrudniane po ukończeniu 14 roku życia, jednak nikt tego nie przestrzega.  Dodatkowo obecna sytuacja polityczna w Kamerunie jest bardzo napięta, od trzech lat toczy się tam wojna domowa pomiędzy dwoma regionami kraju, która nieustannie zbiera krwawe żniwo. Cierpią na tym szczególnie niestety niewinni cywile, kobiety i dzieci.
c
ssssssssssssssssss
s
 
Pallotyńscy misjonarze, siostry zakonne i księża, dbają przede wszystkim o edukację ubogich dzieci. Prowadzą przedszkola i szkoły na poziomie szkoły podstawowej i średniej. 
Jedną z placówek objętych projektem PATRONAT jest szkoła w wiosce Bivouvoué w Kamerunie. To właściwie dwa zbite z desek baraki bez okien, postawione w środku wykarczowanego lasu. Deski i belki próchnieją z powodu termitów. Warunki do nauki są tu naprawdę ciężkie – jest tablica, ale nie ma dostępu do światła. Nie ma też mowy o żadnej podłodze, dzieci przez cały dzień siedzą w kurzu i pyle. Budynek nie ma też żadnego fundamentu, a przy większym deszczu ziemia dosłownie obsuwa się spod desek i trzeba ją podsypywać. 
s
ssssssssssssssss
s
Nasza wolontariuszka spędziła 4 miesiące w Kamerunie zbierając informacje na temat najważniejszych potrzeb właśnie w tej wiosce. Dowiedziała się, że niektóre z dzieci pokonują dziennie nawet do 8 kilometrów, aby dotrzeć na zajęcia  – 4 kilometry do szkoły i 4 z powrotem. 
s
sssssssssssssss
s
Jak sama mówi: „Taki widok poruszyłby każde serce, istnieje jednak coś dla czego warto dalej działać – siedemdziesiąt dwie uśmiechnięte buzie, siedemdziesiąt dwie pary przepięknych brązowych oczu, które nie spuszczały ze mnie wzroku.  Ich wdzięczność nie wyraża się słowami, ale pisze się na ich twarzach i w uśmiechach. Każde z nich rozumie, że pójście do szkoły to szansa na lepszą przyszłość dla nich i dla ich rodziny. Cieszą się, że zamiast pracować w polu mogą się uczyć  – często też wrócić do domu i przekazać wiedzę swojemu rodzeństwu, które ze względów finansowych nie ma takiej szansy.”
 
Chcemy to zmienić. W ramach programu PATRONAT wspieramy konkretne dziecko, które w ten sposób uzyskuje fundusze na opłacenie edukacji, mundurek szkolny, który nierzadko jest jego jedynym ubraniem, niezbędne przybory oraz posiłek. Zostań PATRONEM jednego z dzieci!

Zapoznaj się z regulaminem oraz wciśnij „wspomóż”. Pobraną deklarację należy wydrukować, wypełnić i odesłać pocztą na adres lub drogą elektroniczną po zeskanowaniu na adres: patronat@salvatti.pl .

 


ssd  Dziękuję!sssdssddssss Dziękuję!sssssssdddds  Dziękuję!sssfddddssss Dziękuję!

 


ssd  Dziękuję!sssdssddssss Wspomóżsssssssdddds Dziękuję!sssfddddssss Dziękuję!

 


ssd  Wspomóżsssdssddssss Wspomóżsssssssdddds  Wspomóżsssfddddssss Wspomóż

 


ssd  Wspomóżsssdssddssss Wspomóżsssssssdddd Dziękuję!sssfddddssss Wspomóż

 


ssd  Wspomóżsssdssddssss Wspomóżsssssssdddds  Wspomóżsssfddddssss Wspomóż

 


ssss  Wspomóżssssssdsdss Dziękuję!ssssssdddss Dziękuję!