Patronat

 

Dzięki Wam możemy czynić dobro tam, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję! Stworzyliśmy program PATRONAT, by skutecznie wspierać edukację dzieci. Obecnie naszą szczególną troską otaczamy szkoły w Etiopii i Indiach. Bez Waszej pomocy wiele dzieci nie będzie miało żadnej możliwości, by się uczyć.

 

Addisu z Megenasse w Etiopii jest bardzo ciekawa świata. Z pasją słucha nauczycieli. Niestety, jej szkoła to lepianka z gliny i krowiego łajna. Okna to niewielkie otwory pod dachem, które przepuszczają niewiele światła. Insekty i robactwo w prowizorycznym budynku utrudniają naukę i powodują rozprzestrzenianie się chorób. Dlatego chcemy tam zbudować szkołę z prawdziwego zdarzenia, w której dzieci mogłyby się uczyć w godnych warunkach i mieć lepszy start w życie.

 

Z kolei Ayanna mieszka w ubogim regionie Indii, do którego rzadko zaglądają turyści. Tamtejsi ludzie pracują tylko sezonowo jako najemnicy na plantacjach bawełny i papryki. Nie stać ich, by posyłać swe dzieci do oddalonej o 30 km szkoły w miasteczku Guntur. Także ci uczniowie, którzy uczęszczają do szkoły, narażeni są na poważne niebezpieczeństwo, gdyż w regionie szerzy się przestępczość. Zdarzają się porwania nieletnich, którzy wpadają w ręce gangów i są zmuszani do prostytucji czy do pracy ponad siły. Taki los może spotkać także Ayannę. Pracujący tam księża Pallotyni robią wszystko, by zmienić tę sytuację. Ks. Kishore Raju Bezzam zakupił pole sąsiadujące z parafią, by wybudować szkołę. Chce by dzieci zdobyły wykształcenie, a przez to miały lepszy niż ich rodzice start w życie. Na razie zorganizował lekcje w nie wykończonym jeszcze budynku kościoła, gdzie uczniowie, a wśród nich Ayanna, siedząc na podłodze, chłoną przekazywaną im wiedzę. W tych warunkach trudno się jednak uczyć!

 

Takich dzieci jak Addisu i Ayanna jest wiele. To dla nich został stworzony Program Patronat, który w porozumieniu z lokalnymi ośrodkami misyjnymi wspiera rozwój edukacji dzieci i infrastruktury szkolnej.

 

ssssssdsdss

 

Nasza pomoc ukierunkowana jest aktualnie na wspieranie konkretnych szkół w Etiopii i w Indiach. Chcemy w ten sposób umożliwić jak największej liczbie dzieci dostęp nauki i godziwe warunki edukacji. Z Państwa pomocą, za równowartość 25 EUR miesięcznie udaje nam się aktywnie wspierać infrastrukturę szkół i przedszkoli, zadbać o zatrudnienie nauczycieli, by zapewnić uczniom jak najwyższy poziom nauczania. Pokrywamy także czesne uczniów, programy edukacyjne, finansujemy zakup mundurków, podręczników oraz niezbędnych przyborów szkolnych.

 

Suma 25 EUR nie musi wpływać od jednej osoby. Można zaktywizować znajomych, rodzinę, swoje środowisko w pracy czy szkole i wspólnie uzbierać potrzebną kwotę.

 

Razem możemy skutecznie przeciwstawić się złu i beznadziei. Wiemy, że świat, w którym żyjemy jest pełen przenikających się kontrastów, które są szczególnie widoczne na terenach misyjnych. Przeważająca część ludności tych krajów, chociaż ciężko pracuje, żyje bardzo biednie, ograniczając się do jednego posiłku dziennie, a wielkie rzesze młodego pokolenia dzieci i młodzieży, z powodu braku funduszy, nie mają dostępu do nauki i edukacji.  My bardzo dobrze wiemy jaka jest wartość edukacji! Naród polski nawet w sytuacji długotrwałej niewoli czy dramatycznych wojen, zawsze dbał o należyte wychowanie i wykształcenie swych dzieci, by dać im to, co najcenniejsze. Mając tak wiele, otwórzmy teraz nasze serca, by wesprzeć najbardziej potrzebujących, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej czy politycznej, nie są w stanie należycie zadbać o edukację swych dzieci.

 

Wierzymy, że poprzez nasz udział w takich projektach, możemy sprawić, że na twarzy niejednego dziecka zagości uśmiech, a w sercu pojawi się głęboka radość z możliwości realizowania życiowych pasji. Ich radość, stanie się także Waszą radością, a cóż może być piękniejszego nad radość dziecka?! Życzymy więc Wam odwagi do zaangażowania się w tę misyjną przygodę, gdyż wiele dzieci czeka na Waszą pomoc.

 

Do tej pory udało nam się wyremontować szkołę w Kinoni, wspomóc szkoły w Kamerunie poprzez zakup pomocy naukowych i opłacenie nauczycieli oraz zbudować przedszkole na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Obecnie działamy w Etiopii oraz w Indiach.

ss

Dołącz do nas!

Wybierz kraj, w którym chcesz wspomóc szkołę:

 

Etiopia

Etiopia

Indie

Indie

 h