Etiopia

Etiopia rozciąga się na wielkim płaskowyżu, które tworzą wyżyna Abisyńska i Wyżyna Somalijska.  Tropikalny klimat łagodzi duża wysokość nad poziomem morza. Trudno jednak złagodzić biedę, która dotyka ten kraj. Gospodarka Etiopii oparta jest na rolnictwie, które daje zatrudnienie aż 85 proc. ludności. Jednak częste susze i słabo rozwinięte techniki uprawiania ziemi sprawiają, że z rolnictwa trudno się utrzymać. Co więcej, właścicielem wszystkich gruntów jest rząd, który dzierżawi je mieszkańcom. To utrudnia rozwój rolnictwa. Wielu farmerów, z powodu wahania cen, przestało uprawiać nawet kawę, która jest głównym towarem eksportowym  w Etiopii.

 

Niestabilna sytuacja polityczna dodatkowo utrudnia życie mieszkańcom Etiopii. Z powodu wywłaszczania rolników, dochodzi do protestów społecznych. W lutym 2019 roku ogłoszono tam stan wyjątkowy.

Fundacja Salvatti.pl wspiera szkoły i ośrodki misyjne w Addis Abebie i okolicach. Wolontar

iusze z Polski pomagają w nauczaniu dzieci, bo dobre wykształcenie pomoże im zmieniać własny kraj na lepszy.

 

Zapoznaj się z regulaminem oraz wciśnij „wspomóż”. Pobraną deklarację należy wydrukować, wypełnić i odesłać pocztą na adres lub drogą elektroniczną po zeskanowaniu na adres: patronat@salvatti.pl .