POMALUJ ŚWIAT DZIECIOM NA UKRAINIE

salvatti_plakat-www

Kupując książeczkę do kolorowania „Malowanka dla Malowanki. Odkryj tajemnice Ukrainy” wyciągamy pomocną dłoń do Polaków mieszkających na Ukrainie, w ubogiej dzielnicy Żytomierza, o nazwie Malowanka. Zamieszkuje tam wielu Polaków, których przodkowie po I rozbiorze Polski znaleźli się poza obszarem swojego kraju. Wciąż jednak tęsknią za ojczyzną. Ich dzieci chętnie uczą się języka polskiego, by potem móc przyjechać do polski na studia. Niestety, Malowanka jest ubogą dzielnicą i nie ma tam żadnego domu kultury, w którym dzieci mogłyby rozwijać swoje zdolności i pasje.

Dlatego Fundacja Salvatti.pl chce pomóc polskim misjonarzom wybudować Centrum Kultury, które będzie kuźnią młodych talentów i zapewni młodzieży lepszy start w życie. A dzieci w Polsce kolorując huculski dzban, zamek w Żółkwi czy Ukrainkę w barwnym ludowym stroju dowiedzą się więcej o świecie i będą mogły rozwijać swoją kreatywność!

Możesz pomóc w realizacji tego zadania! Pytaj o „Malowankę dla Malowanki” w dobrych księgarniach!

Przekaż 5 zł (lub wielokrotność) na konto Fundacji Salvatti.pl. My prześlemy zebrane pieniądze misjonarzom na Ukrainie, a malowanki trafią do dzieci w polskich przedszkolach.  

 

malowanka 2