Sklep charytatywny w Warszawie

Sklep charytatywny “AMAKURU” Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl to nowy krok w procesie pomagania Afryce. Nie dajemy już wędki, bo ją Afrykańczycy potrafią już zrobić sami, nie dajemy ryby, po potrafią ją sobie złowić, ale kupujemy od nich rybę, by mogli zarobić. To nowe oblicze pomocy, kolejny krok również na drodze działań misyjnych.

Przy wyposażeniu sklepu współpracujemy z misjonarzami, którzy kupują afrykańskie wyroby, kawę i herbatę od miejscowej ludności. Dzięki temu wspieramy miejscową ludność, a dochód ze sklepu charytatywnego przeznaczamy na realizacje projektów misyjnych, takich jak stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, akcję dożywiania dzieci czy budowę oddziału położniczego.

Dużo się obecnie mówi w Europie nt. nawiązywania relacji biznesowych z Afryką. Często jednak na rynek państw afrykańskich wchodzą firmy z produktami, których Europa już nie chce lub z takimi, które mogą przynieść ludziom szkody. Przykład: rynek podbijają producent batonów, tymczasem w wielu krajach pasta i szczoteczka do zębów są towarem ekskluzywnym.

Dlatego nawiązywanie relacji biznesowych z Afryką nie może być neokolonizacją, ale partnerstwem.

Otwarcie sklepu nastąpi 29 lutego o godz. 16:00, zapraszamy w Al. Solidarności 101.

 

Dla mediów:

Ks. Jerzy Limanówka, Prezes Fundacji Salvatti.pl, tel. 602 336 106

Monika Mostowska, w-ce Prezes Fundacji Salvatti.pl, tel. 698 815 636

One Comment

Dodaj komentarz