Spotkanie z misjonarzem w Amakuru! 15 września

Ks. Stanisław Urbaniak pracuje w Rwandzie od 31 lat. W czasie wojny w latach 1990 – 1994 wraz ze swoimi współbraćmi – pallotynami, z wielkim zaangażowaniem pomagał zarówno Hutu, jak i Tutsi. Nie tylko modląc się o zaprzestanie walk, ale też udzielając schronienia w świątyni. Przez wiele lat pracował w parafii Ruhango. Kiedy rebelianci z bronią w ręku otoczyli kościół, w którym modlili się ludzie o ocalenie i chcieli dostać się do środka, ks. Urbaniak sam stanął naprzeciwko nich, odtrącił skierowany w jego stronę karabin i głośno się modlił. Wtedy rebelianci odjechali. Dzięki temu ludność schroniona w parafii Ruhango ocalała.

Obecnie, jako wotum wdzięczności, w Ruhango powstało Sanktuarium Jezusa Miłosiernego, w którym w każdą pierwszą niedzielę miesiąca odbywają się Msze święte z modlitwą o uzdrowienie.

W zeszłym roku ks. Urbaniak otrzymał nagrodę UMURINZI W’IGIHANGO – „Za Budowanie Jedności”, która jest przyznawana w ramach narodowego programu budowania jedności, rozpoczętego w Rwandzie 5 lat temu.

O tym wszystkim będzie można porozmawiać z ks. Stanisławem Urbaniakiem przy filiżance kawy w sklepie i kawiarni Amakuru, przy Al. Solidarności 101 w Warszawie, 15 września od 16.00 do 18.00. Zapraszamy! 

Patronat medialny nad nad akcją sprawuje Radio Warszawa 106,2 FM. 

Fot. za pallotyni.pl

Dodaj komentarz