Pomagamy studentom w Afryce. Znasz ich?

Pragniemy wyrazić wdzięczność, nie tylko naszą, ale przede wszystkim naszych studentów, którzy dzięki Państwa wsparciu mogą studiować. Pięć lat temu w małym rwandyjskim miasteczku spotkaliśmy Martina Kubwimanę. Przyszedł do kościoła prowadzonego przez polskich misjonarzy z dyplomem ukończenia szkoły średniej, prosząc o błogosławieństwo.  Zwierzył się, że marzy o studiach. Było to poza jego zasięgiem. Jest sierotą, jego rodzice zginęli w czasie wojny domowej w 1994 r.. Objęliśmy go programem stypendialnym. Właśnie z dumą odebrał dyplom ukończenia studiów na Uniwersytecie Rwandyjskim w Kigali, stolicy kraju. Studiował stosunki międzynarodowe w zakresie Peace and Reconciliation (pokój i pojednanie).

W rok po spotkaniu Martina, w ubogiej rwandyjskiej wiosce Kinoni poznaliśmy Seraphine Muhawenimana. Zdradziła, że chce studiować pielęgniarstwo. Z powodu ubóstwa nie miała na to żadnej szansy. Dzięki naszemu stypendium skończyła studia i może podjąć pracę.

            Obecnie pod naszą opieką jest kolejnych pięciu studentów. Solange i Jean d’Amour studiują na politechnice. Olivier na Uniwersytecie, Jean Chrisostome jest na IV roku studiów medycznych, a Marieyvonne rozpoczyna medycynę w Butare. Wszyscy z wielką nadzieją liczą na Państwa pomoc! Za kilka lat będą Państwo świadkami ich sukcesu. Będą Państwo z nich dumni. Koszt jednego semestru studiów dla jednego studenta to 2500 zł.

 

 

Każde 50, 100 czy 200 zł to konkretna pomoc tym młodym osobom. Bardzo prosimy o wsparcie.Dodaj komentarz