Kawa Salvatti

Salvatti Espresso, Salvatt Grande, Akagera, Kivu Lake to gatunki kawy, jakimi dysponujemy w Amakuru. Zapraszamy do zakupów w naszym misyjnym sklepie charytatywnym i pomnażania dobra. Kupując dla siebie, kupujesz dla innych!

Chcesz kupić kawę – kliknij tutaj. 

 

Kawa Kivu Lake

Arabica 100%, 250g , dojrzewająca i suszona w afrykańskim słońcu, jest najbardziej pożądaną kawą przez światowych koneserów. Rośnie na wysokości 1800 – 2000 m n.p.m, na wzgórzach wulkanicznych. Okres zbiorów trwa od marca do czerwca. Wyselekcjonowane owoce kawy są poddawane naturalnej fermentacji. Jest kawą gatunku arabica. Waga: 250g Jezioro Kivu, wokół którego ścielą się plantacje kawy, rozlewa się na granicy Rwandy i Demokratycznej Republiki Kongo, w najwyżej położonej części Doliny Wielkiego Ryftu. Wybuchy wulkanów sprawiają, że gleby graniczące z jeziorem są nieustannie wzbogacane w minerały, co czyni Region Kivu najżyźniejszym regionem Rwandy. W ostatnich latach wybuchały wulkany Nyiragongo i Nyamulagira, które dostarczyły glebie nowej porcji wulkanicznego bogactwa. Dlatego kawa uprawiana w tamtym regionie ma wyjątkowy smak.

Kawa Akagera

Arabica 100%, 250g, specjalnie wyselekcjonowane owoce, uprawiane w regionie dzikiego Parku Akagera położonego pośród malowniczych wzgórz Rwandy. O lekkiej nucie smakowej afrykańskich owoców i rwandyjskich ziół. Świetnie nadaje się do ekspresu. Znakomicie smakuje też przygotowana we włoskiej kawiarce. Ten sposób parzenia wydobywa z kawy najgłębiej ukryte aromaty. Kawa Akagera jest ceniona przez koneserów z powodu nietypowego smaku. Początkowo cierpka, o szczególnie poszukiwanym dzisiaj posmaku cierpkich egzotycznych owoców, subtelnie zmienia się w ustach, pozostawiając przejrzysty smak kardamonu. Nadaje się do parzenia w ekpresie. Jest znakomita jako kawa mrożona.