Spłonął pallotyński kościół we Lwowie

Mieszkańcy pallotyńskiej parafii we Lwowie są załamani. Kościół, który przez wiele lat pieczołowicie budowali, uległ pożarowi. Zapalił się dach, który runął do wnętrza niszcząc wszystko. Przed Bożym Narodzeniem parafianie pozostali bez nadziei.

 

 

Wraz ze świątynią spłonęła nadzieja parafian, że Boże Narodzenie będą przeżywać w nowym kościele.  To dla nich wielki dramat.

Kościół był w ostatniej fazie budowy. Tegoroczna Pasterka miała być pierwszą Mszą Świętą sprawowaną w nowo wybudowanej świątyni. Teraz parafianie są zrozpaczeni. Proszą o pomoc.

 

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus należy do archidiecezji lwowskiej w dekanacie Lwów.  Parafię prowadzą pallotyni.

Msze święte sprawowane są w językach polskim i ukraińskim. Na terenie parafii znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Lwowskiej.

Parafię erygowano w 1918. W latach 1926-1927 wybudowano kościół. Został on zamknięty 15 maja 1946 w wyniku wyjazdu większości Polaków, stanowiących tutejszą ludność katolicką, w nowe granice Polski.  Po upadku komunizmu w Brzuchowicach dom rekolekcyjny założyli pallotyni. 7 października 2012 arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki erygował przy nim parafię.

Teraz wreszcie parafianie mieli realną nadzieję na własny, piękny przestronny kościół. Teraz proszą o pomoc w odbudowie tak ważnego dla nich miejsca, miejsca, które kształtuje ich tożsamość.