Pokarm dla życia (Afryka)

Fundacja SALVATTI.pl dostarcza „pokarm dla życia” dzieciom w Rwandzie i Kongo

Celem akcji „Pokarm dla życia”  jest pomoc w dożywianiu dzieci zakażonych wirusem HIV w Rwandzie i Kongo. Takich dzieci wśród najuboższych rodzin w tych krajach jest coraz więcej. Trzeba im pomóc.

Salvatti.pl _pokarm 2

My, mieszkańcy tzw. cywilizowanego świata, świata nadkonsumpcji, nie możemy obojętnie przechodzić obok dzieci umierających z głodu. Ktoś powie: „w Polsce też są biedne dzieci, dlaczego mamy pomagać Afryce?”.  Otóż mamy pomagać, bo standard życia nawet w takim kraju jak Polska jest nieporównywalnie wyższy niż w Rwandzie czy Kongo. Ubodzy ludzie w tych krajach w święta ubierają się w to, co my już dawno byśmy wyrzucili. Głód w Afryce to coś znacznie bardziej dotkliwego niż głód w Polsce. Dzieci nie jedzą przez kilka dni i skrajnie wycieńczone trafiają do szpitala, i to tylko wtedy – jeśli ktoś się nimi zainteresuje. Jeśli nie, łatwo zapadają na inne choroby i umierają. Nie możemy do tego dopuścić. Miesięczny koszt dożywiania jednego dziecka wynosi jedynie 16 zł – mówi Monika Florek-Mostowska, publicystka, zaangażowana w działania Fundacji SALVATTI.pl, która odwiedzała najuboższe rodziny na terenie parafii misyjnych prowadzonych przez pallotyńskich misjonarzy.

Salvatti.pl pokarm 4

Najbardziej narażone na przedwczesną śmierć są dzieci zarażone wirusem HIV, który wciąż dziesiątkuje mieszkańców Afryki. Siostry Pallotynki, które na terenie Rwandy i Kongo prowadzą sześć ośrodków zdrowia, właśnie rozpoczęły kosztowny program badań diagnostycznych pod kątem HIV/AIDS. Dzięki temu udaje się wyłonić dzieci, które potrzebują szczególnie starannej opieki. Obecnie w dwóch rwandyjskich placówkach, w Masaka i Kigali – Gikondo pallotynki mają pod opieką 120 maluchów, które są nosicielami śmiercionośnego wirusa. Podają im leki, by wirus nie spustoszył młodych organizmów, ale równie ważne jest ich odpowiednie żywienie. Na to potrzeba dodatkowych środków.  – Co miesiąc musimy zakupić 90 kg mleka w proszku, 100 kg odżywczej mieszanki kukurydzy, soi i sorgo, 100 kg cukru, 50 litrów oleju i 100 kg ryżu. To wszystko kosztuje 366 670 franków rwandyjskich czyli około 460 euro – wylicza s. Marta Litawa z Kigali – Gikondo, apelując o wpłaty na konto Fundacji SALVATI.pl.

Salvatti.pl_pokarm3

Akcja „Pokarm DLA ŻYCIA” opiera się na finansowaniu społecznościowym, tzw. crowdfundingu. Fundacja prosi na ten cel o małe sumy, 5, 10 czy 15 zł, przesyłane w ramach zlecenia stałego na konto:

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl
ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki

Bank Pekao SA  nr 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020

tytułem: PAY DAROWIZNA RWANDA

Przy przelewach z zagranicy należy wpisać numer rachunku w formacie IBAN (tzn. z dopiskiem z przodu PL):

PL 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020; kod SWIFT: PKO PL PWObserwuj nasze działania i sprawdzaj, gdzie trafia Twoja pomoc na facebooku