20 lat SACROEXPO

20 lat SACROEXPO, a my wciąż patrzymy w przyszłość
Od 10 do 12 czerwca 2019 potrwa jubileuszowa XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. To największa tego typu wystawa w Europie, skupiająca każdego roku kilkuset wystawców
z całego świata i około pięć tysięcy zwiedzających.
Przez trzy dni prezentowane będą nowości w m.in. budownictwie sakralnym
w dziedzinie: projektowania i budowy obiektów, remontów, napraw, izolacji, ocieplania, konserwacji oraz nowinek w zakresie instalacji w obiektach sakralnych, w tym, m.in. grzewczych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, alarmowych, przeciwpożarowych. Firmy przedstawią również trendy
w architekturze krajobrazu wokół świątyń, czy rozwiązania dotyczące zakładania nekropolii, prowadzenie archiwów i bibliotek, czy ciekawostki na temat ewangelizacji multimedialnej.
Szeroka oferta, jak co roku, dotyczy wyposażenia obiektów sakralnych, w tym projektowania wyposażenia wnętrz, oświetlenia, nagłośnienia, sprzętów i szat liturgicznych.
Nie zabraknie sztuki w różnych formach: rzeźbie, malarstwie, ikonografii, witrażach, metaloplastyce i kowalstwie oraz w muzyce, konserwacji dzieł sztuki i dewocjonaliach. Swoją ofertę przedstawiają też biura pielgrzymkowe i wydawnictwa kościelne.
Per Artem ad Deum 2019
Bardzo ważnym punktem SACROEXPO jest przyznanie medalu Papieskiej Rady ds. Kultury „Per Artem ad Deum”. Targi Kielce to jedyne na świecie miejsce, w którym przyznawane jest to wyjątkowe wyróżnienie. W tym roku medal trafi po raz piętnasty w ręce tych, którzy swoją sztuką zbliżają ludzi do sacrum. Wręczenie odbędzie się pierwszego dnia wystawy podczas uroczystej gali w Targach Kielce.
Wystawa jest odwiedzana przez księży, architektów, historyków sztuki, producentów wyposażenia świątyń, rady parafialne, gospodarzy kościołów oraz handlowców.
Zapraszamy to aktywnego udziału w SACROEXPO 2019 jako wystawca. Jest to możliwość zaprezentowania firmy oraz jej produktów lub usług przed gośćmi z m.in. takich krajów, jak: Polska, Stany Zjednoczone, Słowenia, Ukraina, Węgry, Włochy, Hiszpania, Rosja, Niemcy, Macedonia i Portugalia.

Dodaj komentarz