25. rocznica ludobójstwa w Rwandzie. Nie zapominamy!

W Rwandzie trwają obchody 25. rocznicy wybuchu ludobójstwa. W ciągu trzech miesięcy zginęło milion ludzi. Fundacja Salvatti.pl pomaga w Rwandzie. Od 5 lat prowadzi program stypendialny dla rwandyjskiej młodzieży. Wielu z nich w tamtym czasie straciło rodziców. Pomoc Fundacji jest dla nich jedyną szansą na to, by mogli jakoś poukładać swoje życie.

Pallotyńscy misjonarze pracują w Rwandzie od ponad 45 lat. Prowadzą działania na rzecz pojednania. Tłumacza, że wszelkie zło, które się wydarzyło należy powierzyć Bogu, a On je przemieni. Bo Bóg wyciąga dobro z popełnionego zła. Tai napis widnieje w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kabuga, w Rwandzie. Ściągają tam tłumy Rwandyjczyjków, by modlić w za ofiary i oprawców. Innym ważnym miejscem w Rwandzie jest Ruhango – Sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Tam, comiesięczne Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, przyciągają tłumy. Także wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu przynosi dobre owoce.  Nie zostawiamy Rwandyjczyków samych.

Właśnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny rwandyjskiego małżeństwa, zamordowanego wraz z dziećmi w pierwszym dniu ludobójstwa.

Dodaj komentarz