Bądź nieskończenie dobry

Nawet odchodząc z tego świata, możemy mieć wpływ na jego kształt, zgodnie z naszymi poglądami i wolą. Jeśli sporządzimy testament, czynimy dobro w nieskończoność.
Życie się nie kończy, ale się zmienia. Te słowa podczas katolickich ceremonii pogrzebowych pomagają ukoić żal po stracie. Dają nadzieję na to, że kiedyś znów się spotkamy. Zanim to nastąpi, osoby, które odchodzą nadal żyją w naszych wspomnieniach, pozostawionych po sobie dziełach czy pamiątkach. Aby to, co po nas zostaje nie uległo zmarnowaniu, warto sporządzić testament. W ten sposób można bezpiecznie przekazać swoje dobra tym, których kochamy, którzy są dla nas ważni i mieć pewność, że dorobek naszego życia zostanie rozdysponowany zgodnie z naszą wolą.

Kliknij na obraz:

 

– Jeśli sporządzimy testament, nawet po śmierci możemy uczynić wiele dobra. Uchronimy rodzinę przed nieprzyjemnymi sporami o majątek, zabezpieczymy przyszłość najbliższych, a możemy też ustanowić dodatkowe zapisy na rzecz organizacji dobroczynnej. Wtedy pomożemy tym, o których świat zapomniał, a którym nasza pomoc jest najbardziej potrzebna. Mimo tego, że nasze życie tu, na ziemi dobiegło końca, dobro, które uczynimy będzie trwało w nieskończoność i pomoże uzyskać nam życie wieczne. Pamiętam darowiznę przekazaną na rzecz osieroconej Darii z Kolumbii. Dzięki testamentowi jednego z darczyńców nie znalazła się na ulicy. Dla niej i innych sierot misjonarze stworzyli przytulny dom dziecka – mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.

Kliknij na obraz:

Kapłan wspomina swoją rozmowę z pracownikiem szpitalnej kostnicy. „Mogę wiele powiedzieć o życiu tych zmarłych. Reakcje ich bliskich, którzy przychodzą, by zorganizować pogrzeb, mówią wszystko. Wiem, kto żył dla innych, a kto zostawił po sobie zgliszcza”. – Dobra, które po nas zostaje nie mierzymy w kategoriach finansowych. Rzeczy materialne to tylko dodatek. Ważniejszy jest nasz spadek duchowy czy intelektualny. To, czy pozostawiliśmy po sobie takie ślady, którymi śmiało mogą podążać inni, by wspinać się na szczyt. Najcenniejsze są takie dary, które zmieniają świat, a organizacje wyspecjalizowane w pomocy charytatywnej, najlepiej wiedzą, jak je rozdysponować – podkreśla Monika Mostowska z Fundacji Salvatti.pl.

Kliknij na obraz:

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl prowadzi działania na rzecz edukacji ochrony zdrowia najuboższych już w 15 krajach świata, w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Biorąc pod uwagę fakt, że jedynie 13 proc. Polaków sporządza testament, zapewnia profesjonalną pomoc prawną w sporządzeniu testamentu.

 

Kliknij TUTAJ, aby pobrać broszurę informacyjną.

 

 

 

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

 

Chcesz być NIESKOŃCZENIE DOBRY – skontaktuj się z nami.
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl
Ul. Wilcza 8
05-091 Ząbki
Tel: 602 336 106 lub 698 815 636
www.salvatti.pl

Dodaj komentarz