Co nowego po pierwszym roku działalności „Amakuru”?

Sklep z kawiarnią „Amakuru” przy Al. Solidarności 101 w Warszawie stał się miejscem spotkań nie tylko dla osób zainteresowanych misjami czy Afryką. Przychodzą tu ludzie, by po prostu miło spędzić czas, pogawędzić przy filiżance aromatycznej rwandyjskiej kawy. Wystartowaliśmy 29 lutego 2016 roku i w ciągu tego czasu udało się sprzedać 4000 sztuk kawy Kivu Lake i Akagera oraz mnóstwo afrykańskiego rękodzieła, sztuki użytkowej i biżuterii.

Dzięki otrzymanym w ten sposób funduszom (55 000 zł) ufundowaliśmy kolejne dwa stypendia dla najuboższych mieszkańców Rwandy: dla Germaine i Jeana de Dieu, dom dziecka w Vutukur w Indiach oraz dom dla dzieci ulicy Casa Hogar w Kolumbii. Obecnie dochód ze sprzedaży kawy przeznaczamy na zakup minibusa dla uczniów z Masaka w Rwandzie – mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji Salvatti.pl.

Przez cały rok sklep i kawiarnia „Amakuru” tętniły życiem. Organizowaliśmy wieczór tańca afrykańskiego, promocje książek o tematyce afrykańskiej, misyjnej i nie tylko, degustacje kawy i herbaty, wieczór gruziński z degustacją gruzińskiego wina, wieczór rwandyjski, spotkanie z twórcami audiobooka „Dary z Kordoby”, wieczór kolęd. Regularnie odbywały się kursy ratownictwa medycznego dla matek z cyklu „Po pierwsze dziecko”, współorganizowane ze Strażą Pożarną, spotkania z misjonarzami przy kawie, a od lutego 2017 r. – w każdą drugą sobotę miesiąca – czytanie afrykańskich bajek – dla dzieci i dorosłych – dodaje Monika Mostowska, wiceprezes Salvatti.pl.

W centrum Warszawy udało się stworzyć miejsce pełne afrykańskiego słońca i energii, pachnące aromatem kawy i promieniujące otwartością na drugiego Człowieka. Teraz zapraszamy do skosztowania nowego, zupełnie niezwykłego smaku kawy SALVATTI ESPRESSO i SALVATTI GRANDE z wyselekcjonowanych, najszlachetniejszych owoców kawy, uprawianej na bogatych w minerały glebach wulkanicznych nad Jeziorem Kivu, na granicy Rwandy i Kongo. Sklep z kawiarnią Amakuru mieści się w Warszawie przy Al. Solidarności 101 i czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 i w sobotę 10-14, zakupów można dokonywać także online na www.sklep.salvatti.pl.

ks. Jerzy Limanówka SAC, prezes Fundacji Salvatti.pl


Monika Mostowska, wiceprezes Fundacji Salvatti.pl

Pozostajemy do dyspozycji mediów:

ks. Jerzy Limanówka, Prezes Fundacji Salvatti.pl, 602 336 106,

Monika Mostowska, Wiceprezes Fundacji Salvatti.pl, 698 815 636

Zobacz nasz kanał na

Dodaj komentarz