Dar dla Donbasu

Składamy serdeczne podziękowania firmie EUROMODA Andrzej Skrzypek oraz firmie „GAMMA” Maciej Kania za przekazanie dla mieszkańców Donbasu, wschodniej Ukrainy odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej. Mimo olbrzymich trudności celnych udało się nam przewieźć pierwszą partię odzieży na Ukrainę. 15 lutego w Sarnach, na Wołyniu, przekazaliśmy dary ks. Wiktorowi Wonsowiczowi, proboszczowi parafii Pokrowsk, obwód doniecki.

W Parafii Bożego Miłosierdzia w obwodzie donieckim, mieście Pokrowsk (Покровськ) żyje kilkadziesiąt tysięcy uchodźców, którzy przyjechali m.in. z Doniecka, wśród nich są nie tylko katolicy, ale ludzie różnych wyznań. Najpierw, po Apelu Papieża Franciszka, przyszła pomoc z wielu zakątków świata, później ksiądz Wiktor Wonsowicz postarał się o pieniądze na żywność i leki. Teraz zwrócił się z prośbą o pomoc dla dwóch rodzin. Pierwsza to rodzina z Orłówki, matka Lena z sześciorgiem małych dzieci, ojca dzieci nie ma, a warunki, w których przyszło im żyć są katastrofalne. W domu nie ma podłogi, nie ma również co jeść. Druga rodzina to Michał i Swietłana z Doniecka, którzy mając czworo własnych dzieci  przygarnęli z domu dziecka jeszcze sześcioro maluchów. Dzięki staraniom księdza otrzymali pracę i powoli zaczynają normalnie funkcjonować. Z prośbą o pomoc przychodzą także emeryci z okolic Doniecka. Ksiądz Wonsowicz wraz z parafianami na miarę własnych możliwości stara się im pomóc.

Firmy EUROMODA Andrzej Skrzypek i „GAMMA” Maciej Kania przekazały: swetry damskie, kurtki, żakiety oraz czapki i szaliki, marynarki męskie, odzież dziecięcą i buty. Fundacja Salvatti.pl dołożyła do tych darów jeszcze 1000 USD.

Rodziny w Donbasie teraz potrzebują jedzenia, zeszytów dla dzieci i leków. Dołóż się i Ty. Za wszelką pomoc i okazane serce – serdecznie dziękujemy!

W JAKI SPOSÓB POMÓC?

Wpłać dowolną kwotę:
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl
ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki

Bank Pekao SA. nr:
44 1240 1095 1111 0010 3468 8020
dopisek: PAY Darowizna Dar dla Donbasu

Kwota w PLN:

Tytuł wpłaty:
E-mail :

paymento

 

 

Dodaj komentarz