Jezus Miłosierny w Afryce

Po czterech latach wyczekiwania dwa obrazy Jezusa Miłosiernego autorstwa Pauliny Martusewicz dotarły do Liberii. Jeden z nich zostanie umieszczony w katedrze diecezji Cape Palmas a drugi w jednej z parafii w tej diecezji. Całe przedsięwzięcie sfinansowała Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

Obrazy do przekazania były już gotowe w 2014 roku, ale ich przekazaniu przeszkodziła epidemia eboli, która największe żniwo zbierała właśnie w Liberii. Później pojawiły się problemy z transportem. Ostatecznie dzięki ekipie telewizyjnej Kościoła w Potrzebie z Köningstein udało się je wysłać do Liberii.

Obraz o wysokości 156 cm zostanie umieszczony w katedrze w Cape Palmas. Ordynariusz tej diecezji bp Andrew J. Karnley, po zapoznaniu się z ideą Miłosierdzia Bożego przekazaną przez siostrę Faustynę, bardzo nalegał, aby w jego katedrze był obraz Jezusa Miłosiernego namalowany w Polsce, w ojczyźnie apostołki miłosierdzia.

Orędzie Bożego Miłosierdzia w Afryce pada na bardzo podatny grunt. Gorliwymi promotorami tego kultu są polscy misjonarze pallotyni. W Rwandzie odbyły się już dwa Kongresy Miłosierdzia Bożego. Jeden zgromadził duchowieństwo i wiernych z regionu Wielkich Jezior, drugi natomiast – o zasięgu ogólnoafrykańskim – odbył się we wrześniu 2016 roku. Organizator tych wydarzeń ks. Stanisław Filipek SAC przygotowuje obecnie kolejny Kongres dla Afryki, tym razem w Burkina Faso w zachodniej części Czarnego Lądu.

 

 źródło: xjl (KAI) 

Dodaj komentarz