Jezus na Stadionie 2017

Organizatorem spotkania jest Kuria Warszawsko-Praska. Jest to spotkanie o charakterze religijnym w Kościele katolickim połączone z celebracją Złotego Jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza (Ps 89, 16).

Na spotkaniu obecni będą biskupi diecezji warszawsko-praskiej. Konferencje wygłosi, zaproszony na ten dzień przez Arcybiskupa Henryka Hosera, o.John Bashobora z Ugandy. Nauczania poprowadzą też osoby odpowiedzialne za spotkanie. W spotkaniu może uczestniczyć każda osoba chętna, która się zapisze i opłaci swój udział. Spotkanie przewidziane jest na cały dzień. Nie będzie możliwości, by wziąć w nim udziału tylko częściowo, wejście na stadion przewidziane jest do godz. 10.00. Na jedną wejściówkę może wejść tylko jedna osoba, po wyjściu nie będzie możliwości ponownego wejścia na tę samą wejściówkę. Ze względu na dużą ilość osób nie będzie możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy skorzystać z tego sakramentu wcześniej, aby księża byli do dyspozycji tylko w szczególnych przypadkach.

W dwóch miejscach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy, by oddać chwałę Jezusowi. Płyta stadionu zarezerwowana jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na płytę zapraszamy też rodziny z małymi dziećmi (poniżej 10 roku życia). Można będzie wprowadzać wózki i nosidełka. Rozstawimy też namioty, w których mamy będą mogły nakarmić i przewinąć swoje dzieci. W sektorach obecni będą wolontariusze, którym, w razie potrzeby, należy się podporządkować. Będzie możliwość zakupienia napojów i posiłków w punktach rozmieszczonych na koronie stadionu.

Na terenie wokół stadionu rozmieszczone będą stoiska wydawnictw katolickich, gdzie będzie można nabyć książki religijne. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby diecezji warszawsko-praskiej oraz na działalność o. Johna w Ugandzie. Zapisy: http://jezusnastadionie.pl/

Dodaj komentarz