Afryka w potrzebie! Koronawirus niesie głód.

Koronawirus zbiera żniwo jeśli chodzi o zachorowania, ale dla mieszkańców Afryki jego skutki ekonomiczne będą jeszcze okrutniejsze. Ks. Stanisław Filipek, który pracuje w Afryce od 40 lat, od trzech kat w w Burkina Faso ostrzega, że jeśli granice dłużej będą zamknięte, wielu krajom afrykańskim zagrozi głód. – Ludzie będą umierać na ulicach. Afrykańczycy nie mają oszczędności, ani zasobów na przyszłość, żyją z dnia na dzień. Kiedy nie pracują, nie będą mieli z czego żyć na bieżąco – alarmuje duchowny, który już teraz rozwozi pomoc potrzebującym, dostarcza im żywność i podstawowe środki higieny.

 

 

Mieszkańcy wielu krajów już teraz nie mają co jeść. Podstawowe produkty dostarczają im misjonarze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlatego prosimy o pomoc! W krajach afrykańskich nie ma „tarczy antykryzysowej”. Opieka medyczna pozostawia wiele do życzenia. Musimy pomóc Afrykańczykom zaspokoić ich podstawowe potrzeby  –  zebrać fundusze na zakup żywności. Głodni znacznie szybciej staną się ofiarami koronawirusa, a tamtejsze placówki medyczne na pewno sobie z takim rozmiarem pandemii nie poradzą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Musimy uchronić ich przed śmiercią z głodu. Dlatego w tym roku bardzo liczymy na ofiarność Polaków – apeluje ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji Salvatti.pl.

 

 

 

 

 

 Dodaj komentarz