Ksiądz Kishore Bezzam w Polsce

Odrobinę Indii do Europy przywiózł ksiądz Kishore Raju Bezzam z Indii. Mieszkaniec południowo-wschodniej prowincji Andra Pradesh przybył do Polski na miesiąc, by szukać pomocy dla najuboższych dzieci w swoim kraju. Pallotyński misjonarz jest założycielem sierocińca, w którym przez wakacje przebywali nasi wolontariusze. Jest również  odpowiedzialny za budowę szkoły w Vutkuru, na którą fundacja przekazała dotychczas 15 tysięcy euro.

Ksiądz Pallotyn będzie odwiedzał różne parafie i przewodniczył w mszach świętach, będzie głosił kazania i prowadził modlitwy różańcowe. Pojawi się m. in. w parafii w Limanowej, Mińsku Mazowieckim, pojedzie również odwiedzić swoich przyjaciół w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Podczas podróży w Polsce będą mu towarzyszyli wolontariusze fundacji Salvatti, którzy będą tłumaczyć jego kazania. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na utrzymanie ośrodka dla dzieci oraz na Kościół w Vutukuru, który jest na końcowym etapie budowy.

Będzie miał okazję również zwiedzić trochę Polski i poznać naszą kulturę, którą zaintrygowali go pallotyńscy wolontariusze misyjni podczas dwumiesięcznego pobytu w Vutukuru. Relację wolontariuszy z niezwykłego pobytu w Indiach można poczytać tutaj, a o projekcie szkoły w Vutukuru tutaj.

Na zdjęciu Ksiądz Kishore z wolontariuszką, Honoratą.

  

Dodaj komentarz