Nauczanie on-line w szkołach podstawowych wznowione! Niestety, wielu uczniów, szczególnie w małych miejscowościach – choć ma dostęp do internetu, nie ma w domu laptopa, a jeśli jest jeden, to zajmują go rodzice na pracę zdalną z powodu epidemii koronawirusa. To poważny problem, który wielu dzieciom uniemożliwi efektywne korzystanie z lekcji on-line podczas epidemii koronawirusa. Dlatego Fundacja Salvatti wznawia akcję #LaptopDlaUcznia.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=k_qEOk8f3xg” width=”780″ height=”540″ autoplay=”yes”

Znów musimy działać szybko. Laptopy są potrzebne od zaraz. Każdy dzień bez dostępu do komputera w czasie epidemii koronawirusa to dla uczniów dodatkowy stres i strata możliwości nauki.

JAK DZIAŁAMY?

Laptopów nie przekazujemy rodzinom, ani indywidualnym uczniom, ale SZKOŁOM. Dyrekcja szkoły na czas nauczania on – line udostępnia komputery tym uczniom, którzy ich najbardziej potrzebują. 

Szkoła w Tymiankach Buciach, w powiecie ostrowskim, w województwie mazowieckim liczy 25 uczniów. – Z powodu epidemii koronawirusa musieliśmy przejść na system nauczania zdalnego. Komputery, które posiadaliśmy w sali informatycznej wydałam nauczycielom. Wywiad z rodzinami, z których pochodzą nasi uczniowie pokazał, że laptopów brakuje – mówi dyrektor szkoły. . Dzięki Fundacji Salvatti.pl szkołą otrzymała 3 laptopy. Teraz problem powraca.

Chętnie odpowiemy na Wasze pytania i przekażemy szczegółowe informacje:
Monika Mostowska, tel. 698 815 636, monika.mostowska@salvatti.pl
ks. Jerzy Limanówka, tel. 602 336 106, salvatti@salvatti.pl