Malowanki trafiły do przedszkolaków

W ramach akcji „Pomaluj świat dzieciom na Ukrainie” zebraliśmy fundusze na 295 malowanek, dlatego Monika Mostowska i Katarzyna Matusz z Fundacji Salvatti.pl przybyły z malowankami do przedszkola Joanny Białobrzeskiej „Rośnij z Didasko”.

Dzieci słuchały opowieści wiceprezes Fundacji o życiu dzieci w Afryce, zobaczyły zdjęcia maluchów, którym pomagamy. Cieszymy się też, że będziemy mogły odwiedzić kolejne przedszkole, ponieważ do rozdania zostało nam jeszcze blisko 200 malowanek. Jeśli mają Państwo zaprzyjaźnioną placówkę, do której chcieliby Państwo, żeby trafiły malowanki prosimy o informację na adres promocja@salvatti.pl.

Wszystko to nie byłoby możliwe bez pomocy naszych Darczyńców, dziękujemy! A oto i informacja o akcji, którą zorganizowaliśmy.

Kupując książeczkę do kolorowania „Malowanka dla Malowanki. Odkryj tajemnice Ukrainy” wyciągamy pomocną dłoń do Polaków mieszkających na Ukrainie, w ubogiej dzielnicy Żytomierza, o nazwie Malowanka. Zamieszkuje tam wielu Polaków, których przodkowie po I rozbiorze Polski znaleźli się poza obszarem swojego kraju. Wciąż jednak tęsknią za ojczyzną. Ich dzieci chętnie uczą się języka polskiego, by potem móc przyjechać do polski na studia. Niestety, Malowanka jest ubogą dzielnicą i nie ma tam żadnego domu kultury, w którym dzieci mogłyby rozwijać swoje zdolności i pasje.

Dlatego Fundacja Salvatti.pl chce pomóc polskim misjonarzom wybudować Centrum Kultury, które będzie kuźnią młodych talentów i zapewni młodzieży lepszy start w życie. A dzieci w Polsce kolorując huculski dzban, zamek w Żółkwi czy Ukrainkę w barwnym ludowym stroju dowiedzą się więcej o świecie i będą mogły rozwijać swoją kreatywność!

 S1270045 S1270037 S1270027 S1270015

 

Dodaj komentarz