Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dzień jak co dzień, a jednak inny, bo to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ  WOLONTARIUSZA. Afrykańskie wioski, południowoamerykańskie slumsy czy indyjskie sierocińce to dla nich destynacja marzeń. Chcą pomagać. Decydują się na pomoc innym, w krajach, w których pracują misjonarze. Pallotyńscy wolontariusze misyjni już po raz kolejny przygotowują się, by wyruszyć w świat.  Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. organizuje wolontariat misyjny od 6 lat. Wolontariusze wspierają działania misjonarzy, szkolą miejscową ludność, uczą rzemiosła, pomagają organizować system szkolnictwa, uczą, jak obsługiwać urządzenia medyczne i jak zarabiać na utrzymanie, tworząc rękodzieło i sztukę, bo ta wiedza w krajach Afryki wciąż jest deficytowa. Do wolontariatu zgłaszają się osoby w różnym wieku i różnych profesji. Dla każdego jest miejsce. Przygotowują się do wyjazdu przez cały rok. Podczas comiesięcznych spotkań weekendowych poznają ideę misji katolickich, zagłębiają się w pallotyńską duchowość, poznają różne kultury, spotykają się z misjonarzami. Uczestniczą w warsztatach psychologicznych i fundraisingowych.

Dla wielu kurs wolontariatu to poszerzanie horyzontów, pogłębienie chrześcijańskiego życia duchowego, nauka życia wspólnotowego, a sam wyjazd to kształtowanie charakteru, a także wspaniała przygoda.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza  (International Volunteer Day) to święto obchodzone co roku 5 grudnia. Zostało ustanowione rezolucją 40/212 w 1985 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Pallotyński wolontariat misyjny można wesprzeć dobrowolną ofiarą na konto:

Bank Pekao SA   44 1240 1095 1111 0010 3468 8020

Tytułem: wolontariat 2019

 

 

Dodaj komentarz