Mobilna izolatka od Salvatti.pl

Wpisz kwotę, którą chcesz przekazać na cel. Aby przekazać darowiznę kartą kredytową wybierz w następnym kroku opcję PayPal.

  

Fundacja Salvatti.pl ufundowała mobilne izolatki, które chronią pacjentów szpitali oraz służbę medyczną przed zakażeniem koronawirusem. Ten innowacyjny projekt do walki z COVID-19 stworzyli naukowcy z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego współpracy z lekarzami i personelem medycznym  Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii już działają pierwsze mobilne izolatki. Istnieją plany, aby poszerzyć zastosowanie zaprojektowanych osłon również do sal operacyjnych oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych, by zniwelować ryzyko zakażenia COVID-19.

 

Osłona jest bardzo skuteczna. Ma zastosowanie dla pacjentów zaintubowanych, wentylowanych nieinwazyjnie i na oddechu własnym. W szczególności znajduje ona zastosowanie na sali operacyjnej (m.in. przy intubacji lub zabiegu na oddechu własnym w znieczuleniu regionalnym), w trakcie transportu wewnątrzszpitalnego, na oddziałach szpitalnych, w trakcie diagnostyki (np. RTG, USG) wykonywanej na łóżku pacjenta. Dzięki prostej konstrukcji możliwy jest jej szybki demontaż, odkażenie i zamontowanie dla kolejnego pacjenta.

Konstrukcja umożliwia ponadto zamocowane urządzenia telekomunikacyjnego dla pacjenta sprzężonego z urządzeniem telekomunikacyjnym personelu medycznego, który umożliwia kontakt z nim lekarza podczas badania oraz monitorowanie jego stanu zdrowia. Połączenie tabletu z termometrem bezdotykowym umożliwia okresowy pomiar temperatury bez zbliżania się pracowników opieki do pacjenta. Mobilna izolatka skutecznie chroni przed zakażeniem koronawirusem i zapewnia bezpieczną i skuteczną pomoc pacjentom.

 

 

Mobilne izolatki wciąż są potrzebne. Koszt jednej sztuki to 1000 zł. Prosimy o wsparcie projektu.

 

 

Dodaj komentarz