OAZA w Rwandzie

Wszystko działo się u podnóża wulkanów, na północy Rwandy, w malowniczej miejscowości Kinoni. Właśnie tam polski charyzmat oazowy znalazł żyzną glebę. To pozwoliło już po raz trzeci zorganizować w Kraju Tysiąca Wzgórz rekolekcje według charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje poprowadził ks. Przemek Krawiec SAC z dwojgiem animatorów: Asią z Otwocka i Norbertem z Warszawy. Tym razem w tygodniowej formacji wzięło udział 13 osób z pallotyńskich parafii w Kabuga, Kigali, Kibeho i Kinoni oraz jeden ksiądz będący odpowiedzialnym za młodzież w diecezji Ciangugu.

Rekolekcje miały na celu przygotowanie przyszłych animatorów wspólnot, a ponadto poprzez formę warsztatową codziennych spotkań nauczyć rwandyjską młodzież, jak ewangelizować i prowadzić ludzi do spotkania z Bogiem. Na plan dnia składały się Eucharystia, medytacja, spotkania w grupie oraz konferencje. Nie zabrakło również czasu na wspólny śpiew i taniec, a także zabawę z miejscowymi dziećmi, które schodziły się każdego dnia do naszego pastoralnego ośrodka. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym te rekolekcje mogły się odbyć: darczyńcom oraz wszystkim wspierającym nas modlitewnie.

Mamy nadzieję, że Pan Bóg da wzrost zasianemu na rwandyjskiej ziemi oazowemu charyzmatowi i będzie prowadził młodych do chrześcijańskiej dojrzałości. Chcesz włączyć się w dzieło pomocy misyjnej? Kliknij TU, wybierz projekt i pomagaj. Dziękujemy ! 

Dodaj komentarz