Relacja z nocnego czuwania misyjnego „Obudźcie świat”

Czuwanie misyjne zorganizowane przez Sekretariaty Misyjne Polskich Prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego rozpoczęło się modlitwą prowadzoną przez wieloletniego przewodnika pielgrzymkowego, Pallotyna ks. Andrzeja Dębskiego. Przez drogę pod czujnym okiem s. Weroniki i s. Hiacynty Zhang Yunling, chinki ze Zgromadzenia Ducha Świętego Pocieszyciela – uczyliśmy się modlić w języku chińskim. Później wraz z ks. Benjaminem Bahashi, Pallotynem pochodzącym z Demokratycznej Republiki Kongo i s. Kamilą Monik, Franciszkanką Misjonarką Maryi, która wkrótce wyjeżdża do Etiopii – modliliśmy się w języku suahili.

W Częstochowie, po szybkim obiedzie, rozpoczęliśmy zwiedzanie Jasnej Góry. Oprowadzała nas s. Wiesława, a dołączył tam do nas o. Guillermo Aguinaga Pantoja z Meksyku, Misjonarz Kombonian Serca Jezusowego wraz ze swoim współbratem o. Piotrem w Włoch.

Następnie udaliśmy się do Doliny Miłosierdzia Bożego, gdzie w kościele Księży Pallotynów odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia i wzięliśmy udział w Mszy Świętej, gdzie kazanie wraz z konferencją wygłosił ks. Jerzy Limanówka, Pallotyn, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl

Wróciliśmy na Jasną Górę pragnąć odprawić drogę krzyżową na wałach, zastał nas deszcz i grad, więc schroniliśmy w kawiarni. Po czym wyruszyliśmy w drogę na wały i jak to na pielgrzymim szlaku, raz słońce, raz deszcz. Ostatecznie wypogodziło się i nasz fundacyjny fotograf – Wojciech Bieliński zrobił piękne zdjęcia. Wojtek jest wolontariuszem w Fundacji Salvattipl i też już wkrótce wyrusza na misje do Afryki.

Po Apelu Jasnogórskim i poruszającej konferencji Pallotyna, ks. prof. Czesława Parzyszka dołączył do nas O. Mihovil Filipovic z pochodzenia chorwat, Misjonarz Towarzystwa Maryi z Częstochowy.

Przed obrazem Matki Bożej rozpoczęło się nabożeństwo prowadzone przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego księży Pallotynów w Ołtarzewie. Klerycy prowadzili modlitwę i śpiewali w czym wspomagała ich s. Kamila, Agata  Kochanowska z Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Aneta Gmitrzak z Krakowa i Katarzyna Matusz z Fundacji Salvatti.pl.

I dalej świadectwa misjonarzy i modlitwa różańcowa w języku chorwackim, chińskim, suahili, hiszpańskim i polskim. Przed 1 w nocy rozpoczęła się Msza Święta po której słowa podziękowania wszystkim uczestnikom wyraził ks. Grzegorz Młodawski, Sekretarz ds. Misji i Ewangelizacji Wschodu.

Nabożeństwo drogi ze Zmartwychwstałym Chrystusem i Godzinki zakończyły nocne czuwanie modlitewne w Częstochowie. Przed 5 rano wyruszyliśmy szczęśliwi do domu i już przed 8 byliśmy w Warszawie.

Usłyszeliśmy od Pielgrzymów – jedziemy w przyszłym roku! Wspaniale, zatem do zobaczenia!

jg1 jg2 jg3 jg4 jg5 jg6 jg8 jg9 IMG_6361 jg10 jg11 jg12 jg14 jg15 jg17                          IMG_6351

jg13 jg16

Fot. Wojciech Bieliński

Dodaj komentarz