Wielkie otwarcie sklepu charytatywnego AMAKURU

Kawa uprawiana na żywnych glebach wulkanicznych Rwandy, mocna liściasta herbata, niepowtarzalne pamiątki z Rwandy: koszyki z afrykańskiej trawy, podkładki na stół z liści bananowca, batiki, barwne afrykańskie tkaniny i wiele innych rzeczy, których nie znajdzie się nigdzie indziej oferuje sklep charytatywny Fundacji Salvatti.pl – AMAKURU.

Mieszkańcy Warszawy już mogli się przekonać o walorach sklepu. Podczas uroczystego otwarcia serwowany był sok z maracui oraz inne przysmaki. Byłą afrykańska muzyka, konkursy i rozmowy.

Amakuru znaczy „jak się masz”. Bo chcemy, żeby dzięki naszej pomocy najubożsi mieszkańcy Afryki mieli się dobrze. Dochód ze sklepu zostanie przeznaczony na realizacje projektów Fundacji, takich jak stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, wspieranie akcji dożywiania dzieci „Pokarm dla życia”, pomoc w budowie oddziału położniczego w Kigali – Gikondo i inne.

Sklep Amakuru to kawałek Afryki w Polsce. Różnobarwny świat pełen energii i optymizmu. Wkrótce zapraszamy do kawiarni, by skosztować wyśmienitej afrykańskiej kawy arabica!

Będzie to także miejsce spotkań, ciekawych debat, lekcji edukacyjnych o Afryce dla młodzieży i innych wspaniałych eventów, na które zapraszamy!

Al. Solidarności 101, Warszawa.

Dodaj komentarz