Pallotyński Wolontariat Misyjny to grupa entuzjastów, którym nie są obojętne losy innych ludzi. Są otwarci i gotowi dzielić się swoim czasem i energią. Początkowo funkcjonował przy Sekretariacie Misyjnym Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Fundacja Salvatti.pl przejęła pieczę nad tym dziełem od momentu swego powstania w 2008 r. Zadaniem osób wchodzących w skład wolontariatu jest promocja dzieła misyjnego Kościoła, organizacja zbiórek, pikników, festynów charytatywnych na rzecz osób potrzebujących z różnych regionów świata, wsparcie modlitewne misjonarzy, formacja misyjna oraz wyjazdy wolontariatu misyjnego poza granice Polski w celu wsparcia pracy polskich misjonarzy.

Struktura i warunki uczestnictwa

Najważniejszym kryterium wobec wolontariuszy jest ukończenie 18 roku  życia. Górnej granicy wieku nie mamy. Kolejnym jest zainteresowanie tematem misji, chęć pomocy drugiemu człowiekowi i aktywnego uczestnictwa w spotkaniach, wydarzeniach służących formacji misyjnej wolontariuszy i przygotowaniu do wyjazdów zagranicznych. Zatem liczą się dla nas otwarte serce i ręce gotowe do pracy 😊

Spotkania Pallotyńskiego Wolontariatu Misyjnego Salvatti.pl

Należy dobrze się przygotować przed wyjazdem na wolontariat misyjny. W tym celu prowadzimy kurs przygotowawczy. Są to spotkania weekendowe raz w miesiącu od października do lutego, najczęściej w okolicy Warszawy. Gry, zabawy, spotkania z misjonarzami i wolontariuszami, to tylko niektóre punkty naszych spotkań, które sprzyjają wymianie doświadczeń i pogłębieniu wiedzy o misjach oraz pogłębieniu formacji duchowej.

Jest to dobry czas, żeby zapoznać się z projektami, prowadzonymi na misjach, trudami i radościami, którym trzeba stawić czoło oraz jak najefektywniej pomagać w Polsce i za granicą.

Przez cały rok wolontariusze mają okazję włączyć się w różnego rodzaju akcje na rzecz misji, do których ZAPRASZAMY 😊

Zgłoszenia na kurs przyjmujemy do końca września przez poniższy formularz zgłoszeniowy.

Pierwszy termin spotkania to 18-20.10.2019 r.

Zainteresowanych wyjazdami misyjnymi informujemy, że uczestnictwo w kursie jest obowiązkowe.

Jak się zaangażować?
Wszystkich zainteresowanych współpracą i włączeniem się w wolontariat zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego oraz zapisania się na newslettera, który poinformuje Was o najciekawszych inicjatywach, które podejmuje nasza Fundacja. Do dyskusji i wymiany zdań na bieżące tematy zapraszamy na facebooka.

Jeśli masz pytania dotyczące wolontariatu napisz do nas: wolontariat@salvatti.pl lub zadzwoń pod numer: 735 033 039

 

                                          Zapraszamy wszystkich chętnych! 🙂

Formularz zgłoszeniowy

 

 

ss                                                       s 

 

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl
ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki

tel. (022) 77 15 165, kom. 602 336 106 (ks. Jerzy Limanówka SAC) , salvatti@salvatti.pl