Wolontariusze Fundacji Salvatti.pl wyruszyli na misje

Po rocznym przygotowaniu wolontariusze Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl wyjeżdżają na placówki misyjne do różnych krajów, by wspierać działania polskich misjonarzy.

            Ewa i Justyna wyjechały do Bello w Kolumbii. Tam będą pomagać w prowadzeniu domu dla „dzieci ulicy” Casa Hogar. Ośrodek, ponieważ jest prowadzony przez misjonarzy – obcokrajowców, nie otrzymuje od rządu Kolumbii żadnego wsparcia. Wszystkie środki na utrzymanie domu pochodzą od polskich darczyńców. Wsparcie wolontariuszy jest tam bardzo potrzebne, ponieważ do domu trafiają dzieci osierocone lub z tzw. rodzin dysfunkcyjnych, których w Kolumbii nie brakuje. – Brak wartości rodzinnych, powszechna prostytucja i gangi narkotykowe to kolumbijska rzeczywistość. Wiele dzieci z powodu braku odpowiedzialności rodziców trafia na ulicę. Gdyby nie misjonarze, nie miałyby żadnych szans na wyjście z patologii – mówi Monika Mostowska, wiceprezes Fundacji Salvatti.pl

            Inną wolontaryjną destynacją są Indie. Ola, Ksenia i Berenika będą pomagać w wiosce Vutukur w szkole i sierocińcu. Na terenie parafii prowadzonej przez hinduskich pallotynów dopiero co powstała nowa szkoła, dzięki wsparciu Fundacji Salvatti.pl. Przedtem dzieci nie chodziły do szkoły, bo ich rodzice nie widzieli takiej potrzeby. Większość z nich, zwłaszcza dziewczynki, były „zaganiane” do pomocy w gospodarstwie domowym.  Wolontariuszki z Polski będą pomagały maluchom w lekcjach, codziennej higienie, a także poprowadzą serię edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych.

            Kolejne grupy wolontariuszy na przełomie lipca i sierpnia wyruszą do Rwandy, Etiopii,  Kamerunu oraz na Kubę. Będą wspierać pracujących tam misjonarzy pomocą w zakresie konserwacji pomieszczeń, w prowadzeniu zajęć wyrównawczych, a także poprowadzą szkolenia dla miejscowych kucharzy, by pomóc im zadbać o zróżnicowaną i zdrową dietę miejscowych wspólnot oraz dzieci w przyparafialnych szkołach.

            Fundacja Salvatti.pl prowadzi wolontariat misyjny od 8 lat. Kolejna edycja kursu dla wolontariuszy misyjnych 2020 rozpocznie się już w październiku. Zgłoszenia można przysyłać na adres mailowy: wolontariat@salvatti.pl

Dodaj komentarz