Słodki smak dzieciństwa – Podaruj go dzieciom z San Ramon w Boliwii!

San Ramon, w Boliwii. Tu ludzie mają tyko tyle, by przeżyć dzisiaj, nie robią planów na jutro, bywa że nie mają marzeń. W społeczeństwie zaniedbanym duchowo i rozwojowo najgorszą sytuacje mają dzieci: brak zabawek, przyborów szkolnych, a nawet butów. Dzieci często chodzą głodne i całe dnie pozostawione bez opieki i zainteresowania. Rodziny tkwią w nałogu alkoholowym. Trudno doszukać się u dzieci uśmiechu, nie mówiąc o szczęśliwym dzieciństwie..

Większość z nas, w Polsce miało dobre, radosne dzieciństwo..

W Boliwii jest o to bardzo w trudno.

Ale my postaramy się to zmienić!!

Magda Sara i Agata – trzy dzielne wolontariuszki już w grudniu wyruszą do Boliwii, by zatracić się w pomocy dzieciom z San Ramon!

Staniemy na głowie, by zapewnić dzieciom czas radości i beztroski!

Wspólnie przygotujemy Czekolatadę (święto dzieci z okazji narodzenia Dzieciątka Jezus) liczne animacje, teatrzyki i kolędy. Wyremontujemy świetlicę parafialną i wyposażymy w proste zabawki. Będziemy odwiedzać wioski, organizując najmłodszym czas: animacje, zajęcia sportowe, konkursy. Będziemy dzielić się chlebem i „słodkim lizakiem”. Będziemy rozdawać różaniec i uczyć najprostszych modlitw, przybliżać postaci biblijne przez teatr i taniec. Zaniesiemy radość, obecność i chleb chorym i samotnym mieszkańcom miasteczka.

Będziemy tylko dla nich. Wspieraj naszą akcję:

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki

salvatti@salvatti.pl  Nr kontaktowy: 22 77 15 165

Numer rachunku/konta:

Bank Pekao SA   44 1240 1095 1111 0010 3468 8020

Tytuł wpłaty: BOLIWIA 

Dodaj komentarz