Dzieci z Jambiani – wystawa zdjęć i aukcja obrazów

Dzieci z Jambiani to wystawa fotografii dzieci z małej wioski na Zanzibarze. Autorką zdjęć jest aktorka i reżyserka Hanka Brulińska. Wydarzeniu będzie towarzyszyć aukcja obrazów znakomitych polskich artystów malarstwa współczesnego, m. in. Tadeusza Kuduka, Leszka Sokoła, Rafała Kapicy, Krystyny Ruminkiewicz, Łukasz Lucjan Jankiewicza na rzecz dzieci pozbawionych dostępu do edukacji. Wystawie będzie towarzyszyć zbiórka funduszy na pomoce szkolne do nauki angielskiego.
Hanka Brulińska: Jestem aktorką i reżyserką.

Wspólnie z Pallotyńską Fundacją Misyjną SALVATTI.pl serdecznie zapraszamy Państwa do wsparcia akcji pomocy dla dzieci z ubogiej wioski Jambiani w Afryce.

Realizuję wystawę zdjęć dzieci z Jambiani połączonej ze zbiórką pieniędzy na pomoce szkolne do nauki języka angielskiego i sprzęt do odtwarzania płyt CD, a także kanistry na wodę dla szkół. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany dzieciom-bohaterom moich fotografii. Wystawa będzie lekka, radosna, pokazująca potencjał i ich uśmiech na przekór trudnościom, z którymi przychodzi im się mierzyć każdego dnia.
Edukacja w tym rejonie jest na bardzo niskim poziomie. Nie ma wykwalifikowanych nauczycieli , nie ma podręczników, ani żadnych pomocy szkolnych, a jednocześnie jest wielka chęć i świadomość, jak bardzo potrzebna jest znajomość angielskiego. Dzieci, które nie znają angielskiego kończą edukację na szkole podstawowej i nie mają żadnych perspektyw na przyszłość. Mimo wszystko, mieszkańcy Zanzibaru bardzo kochają swój kraj i nie chcą emigrować. Chcą po prostu godnie żyć, u siebie. Pomagając im, wspólnie możemy odmienić ich los. Sami mieszkańcy Zanzibaru często powtarzają przysłowie w języku swahili, które w tłumaczeniu brzmi: „Niedostatek wiedzy jest podobny do uwiązania ręki wokół karku”.

Obecnie trwają poszukiwania partnerów i sponsorów akcji. Zachęcamy więc do przyłączenia się do nas. W każdej chwili możesz wpłacić dobrowolną kwotę na konto Fundacji Salvatti.pl: Bank Pekao SA Centrala
44 1240 1095 1111 0010 3468 8020
tytułem: DAROWIZNA DZIECI z JAMBIANI

  „Tulipany”.Praca czarno-biała. Akryl na kartonie o wymiarach 29,5/42 cm.W czarnej ramie i białym passe-partout wymiary ok.41/55 cm. Tulipany symbolizują sympatie, ciepło emocjonalne, miłość, dobrobyt.

Osoby, zainteresowane udziałem w AUKCJI prosimy o wcześniejszą rezerwację mailową: monika.mostowska@salvatti.pl. Każdy uczestnik aukcji otrzyma swój indywidualny numer do licytacji.

Dodaj komentarz